Jump to content


Photo
- - - - -

Разни въпроси които ме вълнуват


  • Please log in to reply
365 replies to this topic

#201 mioki

mioki

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 386 posts

Posted На 7.08.12 г. в 21:20

Тъй де, като имаш предвид, че нещо не ми върви с СЕ4-ките, които много хора харесват... :)
Който иска - намира начин, който не иска - намира оправдание.

#202 pioneer 306c

pioneer 306c

    Ветеран

  • Участници
  • PipPipPip
  • 406 posts

Posted На 7.08.12 г. в 21:26

Тъй де, като имаш предвид, че нещо не ми върви с СЕ4-ките, които много хора харесват... :)

Бих те посъветвал тогава да си вземеш от кабинката Vivi Nova -малкия вариант

http://www.healthcab...roducts_id=8110

И само да споделя нещичко...
Всички картове, които са с пластмасова тръба, набити и лепени на метален фланец или пък само набити ще се пукат ако ще свинкя на джамия да се качи.

Търсете си такива на които пластмасовата тръба да е на резба с фланеца.
Пример е Вивито

Освен това едно гълъбче ми подшушна, че скоро в бг ще има на Смоктеч --Вивита

#203 PepiSuni

PepiSuni

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 880 posts

Posted На 7.08.12 г. в 21:43

Абе,и аз разбрах,че се чакат до дни ! Зарадвах се,обаче прочетох ревизията на Топер,и сега ... ! :drinks:

Дано не е прав,ама силно се съмнявам !


Edited by pepisuni, На 7.08.12 г. в 21:43.


chelsea f.c.


#204 pioneer 306c

pioneer 306c

    Ветеран

  • Участници
  • PipPipPip
  • 406 posts

Posted На 7.08.12 г. в 21:44

Абе,и аз разбрах,че се чакат до дни ! Зарадвах се,обаче прочетох ревизията на Топер,и сега ... ! :drinks:

Дано не е прав,ама силно се съмнявам !



На резба са да знаеш

#205 last_hope

last_hope

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 511 posts

Posted На 7.08.12 г. в 21:47

Ако има някаква конфекция която да ползвам изобщо е точно ДКТ-то;).
Единственият му минус е че иска малко повече внимание при първоначалното зареждане.
Процедурата е следната:
1.Махаш дрипката.
2.Теглиш в спринцовка около 1,3-1,4 мл( ползваш жълта игла, възможно по-дебела)
3.Забиваш във ватата до дъното на карта и инжектираш съдържанието, като при това леко изтегляш иглата на горе, докато ватата се напои до протичане на карта от долу.
4.Обръщаш обратно върху салфетка и издухваш "презарядката" в посока от фланеца на горе.

Това се прави само когато се слага нов карт!

5.Избутваш карта на долу така че да излезе от резервоара в посока фланец, докато в горната част на резервоара се образува отвор достатъчно широк за да налееш в "бурето" течност без да влиза повече в карта.
6.Натискаш обратно карта докато си влезе на мястото в засечката на долната тапа на бурето.
При тази операция е добре да се капне някоя капка течност за да се "смаже халката" - О-ринга който уплътнява карта към тапата.
Слагаш дрипката и ползваш.
От тук на татък доливане само като се спазват т.5 и 6. Чорба в карта - не , той си взема колкото му трябва.
И така в зависимост от пушенето - едно шише от 30 мл. После ново картче за 5 кинта и така.
Бурето е условно постоянна величина.
Основни грешки които правят хората:
- подкарват го на сухо без да е напоен новият карт по т.1-4. - резултата отвратителен вкус на изгоряла вата и карта не става за нищо след това
- отварят горната тапа на бурето за по лесно наливане- после при затваряне,резултата е пренапояване на карта и гъргорене и пиене.
- забравят го в колата да го напече слънцето - резултата е същият.
През жегите съветвам да се ползва с по-вискозна течност, т.е. по-гъстичка с добавка на глицеринец ама 99.9 %.
Верно сложничка е процедурата ама пък е единственото устройство което фабрично си работи както трябва за срока който му е писан.
Недолюбва се основно по тази причина а и също че не може да се реновира. Ама такова е.
Профилактика - "прошнуроване" с игла в посока от дупката на фланеца към дрипката като се внимава да не се скъса намотка. Те са разположени около отвора за въздух а не напречно. така че иглата минава от долу до горе. През дупката за въздух трябва да "се вижда" т.е. да е проходна. Това дава още няколко дни живот на карта.
Симптоми за заминаваш си карт - сърбане на чорбица т.е. пренаводняване перманентно ( да не се бърка с пренаводняване от жегата). Оправя се със смяна на карта или по-честичко "издухване" както е указано в т 4.Основната причина за това е свиване на отвора за въздух ( който прошнуроваме с иглица)и понагаряне на ватата т.е. става по-пропусклива за течността.
Обикновенно нагаря горната намотка ( както беше казано по-нагоре тук са две).Долната постоянно залята намотка си остава непроменена до края. Горната която периодично подсъхва и съответно нагаря и затваря дупката за въздуха.
Не необходим кой знае колко висок коефициент на интелигентност за правилно извършване на тези операции, но въпреки това се намират хора които да не могат да се справят с тях, но такъв е живота.
Успех с ДКТ -то!
П.П. за да не стои като подарен на еговска батерия има едни къси декоративни рингчета които се навиват на голямата резба , така че да стане като "купешко" За ползване на мод не винаги са необходими!
Save the future from degenerates,chlorinating the Gene pool!!! www.darwinawards.com

#206 mioki

mioki

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 386 posts

Posted На 7.08.12 г. в 22:13

last_hope,

:) Благодаря за изчерпателното мнение и препоръките!
Взела съм си такова рингче /декоративна капачка/ ;)
Имам две батерии една егоТ и една егоС. Принципно са еднакви, но не съвсем явно, защото на Т-то не мога да сложа ринга. Нещо резбите им не се спогаждат. Успявам да завия рингчето до някъде само на резбата на батерията и не мога да навия до край карта отгоре. На другата батерия нямам този проблем, но там пък капачката слиза по-надолу и стои хлабава на резбата на батерията.

Знам, че е много рано да имам мнение за този карт, но на база първи впечатления от стандартен атомайзер егоС, карт СЕ4 и карт его вижън, този печели по точки. Ако се държи поне толкова добре колкото в началото... пу пу да не казвам голяма дума.
Мисля, че горе-долу като за първо пълнене се справих. Не съм спазила на 100% препоръките, но по-важните мисля, че успях. :)
Който иска - намира начин, който не иска - намира оправдание.

#207 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 8.08.12 г. в 08:46

Аз пък с CЕ4+ (първо с къси фитили, сега с дълги) теч съм имал веднъж, като напълних до ръба :whistle2:

#208 mioki

mioki

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 386 posts

Posted На 8.08.12 г. в 09:44

Явно аз съм карък :)
Не ги пълня повече от 0,8мл защото започват да гъргорят.
Който иска - намира начин, който не иска - намира оправдание.

#209 zeroed

zeroed

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 163 posts

Posted На 8.08.12 г. в 10:23

Имат си куци бройки,преди няколко месеца си взех 5 чисто нови,3 протекоха на първото пълнене,не успях и да "посецам" с тях :) .
Не е лесно душата да търси романтика, а дупето приключения ...

#210 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 8.08.12 г. в 14:07

То май трябва да уточня и какви - MiT са. Гъргорене - ако съм прелял течност, но като забърша (което така или иначе правя винаги, като махам атомайзер или карт) - не се повтаря лесно.

#211 mioki

mioki

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 386 posts

Posted На 8.08.12 г. в 15:34

То май трябва да уточня и какви - MiT са. Гъргорене - ако съм прелял течност, но като забърша (което така или иначе правя винаги, като махам атомайзер или карт) - не се повтаря лесно.

Какво е MiT?
А бе аз винаги бърша, трия от никъде да няма зацапано и стечено - изрядна хигиена дет се вика :) не е проблем, че се отнасям немърливо с тях.
Който иска - намира начин, който не иска - намира оправдание.

#212 pioneer 306c

pioneer 306c

    Ветеран

  • Участници
  • PipPipPip
  • 406 posts

Posted На 8.08.12 г. в 18:34


То май трябва да уточня и какви - MiT са. Гъргорене - ако съм прелял течност, но като забърша (което така или иначе правя винаги, като махам атомайзер или карт) - не се повтаря лесно.

Какво е MiT?
А бе аз винаги бърша, трия от никъде да няма зацапано и стечено - изрядна хигиена дет се вика :) не е проблем, че се отнасям немърливо с тях.



Мит е марка но напоследък съм разочарован от техните продукти.
Едни хубави метални це2-ки изкараха преди време и това е.
Сега са занижили доста качеството за сметка на количеството

#213 last_hope

last_hope

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 511 posts

Posted На 8.08.12 г. в 20:04

Реално MIT са китайците които изобретиха принципа на "газената лампа " в картовете. Т.е. фитил потопен в чорбата с намотка по средата. Ако трябва нещо от типа CE2,CE3,CE4 да се нарича оригинално, то следва да са нещата на MIT.Всичко останало е копия. А може би "fake".
Е сега , не работели много добре, то и батерии има такива, дето копията работят по-добре ама какво да направим...;).
Save the future from degenerates,chlorinating the Gene pool!!! www.darwinawards.com

#214 PepiSuni

PepiSuni

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 880 posts

Posted На 8.08.12 г. в 20:11

Според заглавието на темата,слагам и аз едно питане това: http://trustfire.en....flashlight.html

Може ли да се ползва в Мини Лава ?

Предварително Благодаря ! :drinks:

Edited by PepiSuni, На 13.08.12 г. в 22:25.


chelsea f.c.


#215 pioneer 306c

pioneer 306c

    Ветеран

  • Участници
  • PipPipPip
  • 406 posts

Posted На 8.08.12 г. в 21:28

Според заглавието на темата,слагам и аз едно питане това: http://www.healthcab..._image&pID=8030

Може ли да се ползва в Мини Лава ?

Предварително Благодаря ! :drinks:

ЦЪ
Тия 1200 ма изобщо не са толкоз я има 400ма я не

Има един магазин който ти го знаеш и батериите са IMR без защита.
Те такива ти трябват

Edited by pioneer 306c, На 8.08.12 г. в 21:29.


#216 PepiSuni

PepiSuni

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 880 posts

Posted На 8.08.12 г. в 21:41


Според заглавието на темата,слагам и аз едно питане това: http://www.healthcab..._image&pID=8030

Може ли да се ползва в Мини Лава ?

Предварително Благодаря ! :drinks:

ЦЪ
Тия 1200 ма изобщо не са толкоз я има 400ма я не

Има един магазин който ти го знаеш и батериите са IMR без защита.
Те такива ти трябват

Здраве да е,късно попитах ! Мерси,пък по натам ще се възползвам от офертата ! :drinks:


chelsea f.c.


#217 mioki

mioki

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 386 posts

Posted На 9.08.12 г. в 07:33

Някой може ли да ми каже тези малки силиконови рингчета къде се слагат на карта?
Posted Image
Който иска - намира начин, който не иска - намира оправдание.

#218 last_hope

last_hope

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 511 posts

Posted На 9.08.12 г. в 08:06

Тези силиконови рингчета не ти трябват. И аз не знам защо ги слагат чинките. Може би да се постявят над ватата под дрипката , но не съветвам да ги ползваш изобщо. А и още нещо белите силиконови тапички на резервните картове , по същата схема в кръглата папка. Виждал съм хора които са ги набутали вътре в карта под дрипката ;).
Save the future from degenerates,chlorinating the Gene pool!!! www.darwinawards.com

#219 Topper

Topper

    Изпарител-тарикат :)

  • Супер потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 1,041 posts

Posted На 9.08.12 г. в 08:11

Силиконовите рингчета мисля, че МиТ ги въведоха - да се сложат в/у резбата на карта, така че да уплътнят м/у карта и батерията и да няма течове.... ха познайте как ще дърпате :)
Отдавна не бях ги виждал :)
eGO USB 1000mAh/650mAh,eGo atom LR,eGo-T atom,DCT-mod,DCT Tank v1/v2,CE2-mod,Smok Dual coil,OA self made,Genesis self made,CE2 Gigantomizer, KR eGo CC, KR 510 CE2,CE4+,Clear Giant,Smok Skrew,Smok Vivi Tank,R-tank,LavaTube(Sanyo 1800mAh, Samsung 2200mAh),Dream Atomizer,
BaDaNarka VV, BGGen II mod,T2,Vision Vivi Nova V2,Vision STV Nova, Кайфун 3.1 ES,VMax IMR Efest, SilkS VV, APV Vamo :D
http://goo.gl/NYLbA

#220 mioki

mioki

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 386 posts

Posted На 9.08.12 г. в 08:30

Мииии няма шанс там да се сложи това :) много му е малко отворчето.
Понеже не открих каква би могла да му е функцията, реших да попитам, пък да не взема да пропусна нещо :)
Който иска - намира начин, който не иска - намира оправдание.