Jump to content


Photo
- - - - -

Евтина електронна цигара?


  • Please log in to reply
80 replies to this topic

#1 Valeri

Valeri

    Guest

  • Участници
  • PipPipPip
  • 176 posts

Posted На 4.02.10 г. в 06:41

Като начинаещ е-пушач, реших да пробвам нещо по-евтино за старт, че да видя що е то е-цигара и ще я бъде ли тази работа да замести "аналоговите" цигари, както пишат тук и там по форумите. Първото нещо, което реших да пробвам, беше това:

Posted Image

Както подсказва картинката, е-цигарата беше закупена от популярния online магазин Dealextreme за сериозната сума от $11.72, с "безплатна" доставка (т.е., доставката е включена в тази сума). Комплектът съдържа зарядно за стена, зарядно за кола (!), 2 батерии, 1 атомайзер и 10 пълнителя. Изчаках търпеливо 10 дни да пристигне, разопаковах с треперещи ръце красивата кутийка (поне такава ми изглеждаше), заредих едната батерия (голяма мъка), завинтих атомайзера, сложих нов зареден пълнител, идващ с комплекта. Като качество на изработка не изглежда зле, даже изглежда добре. Има надежда! Първа проба - нищо. Хм! Втора проба - малко пара. Работи! Трета проба - малко повече пара. Нататък парата беше колкото да има нещо. Вкусът е леко неприятен, но се свиква. Далечни оттенъци на ванилия + някакъв химикал, който не мога да определя на вкус. Като потече през пълнителя (което се случва непрекъснато), се усеща по-добре, че май наистина е ванилия. Съдържание на никотин - няма такова нещо. Надеждност на работа - няма и такова нещо. На втория ден спря да работи. Е, за $11.72, толкова.

След това си поръчах оригинална DSE-901 Mini на Sailebao. Няма да ви занимавам с качествата на този модел, в раздела за този тип цигари можете да прочетете сами. Само ще кажа, че това "нещо" по-горе от Dealxtreme НЯМА НИЩО ОБЩО с електронна цигара, освен външния вид. Нито имат другите разновидности за подобни пари от същия магазин. Не четете положителни отзиви. Оставам с впечатление, че са оставени от хора, които нямат представа за какво ТРЯБВА да става дума. Написах и ревю, в което се казваше без остри думи какъв е приблизително вкуса, как текат пълнителите и как... всъщност вече не работи. Никога не се появи на Dealextreme. Там изглежда се публикуват предимно положителни отзиви. Ако искате да получите погрешни впечатления какво е електронна цигара, направете същата грешка като мен, поръчайте си и вие. http://www.pv-bg.com...tyle_emoticons/default/tongue.gif
този потребител вече не участва на този форум

#2 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 5.02.10 г. в 15:08

Същото донякъде важи и за скъпите - реално рекламираните като английски и т.н. цигари у нас до една са си китайски продукти, брандирани някъде. Хубавите модели излизат по-скъпи от аналозите си (т.е. оригиналите) тези на Shenzhen Sailebao Technology Co., а няма причина.

Лошото е, че по българските сайтове масово се предлагат купени от Dealextreme скапани модели за без пари, и то на цени, близки до тези на intellicig и подобните, което е просто нелепо, предвид, че и те не струват парите си).

Ако ще купувате от България - в никакъв случай не го правете от мини сайтове, на които често дори не пише коя фирма стои зад тях (ако въобще стои), защото рискувате да са поредните DX боклуци като тези, които Валерий е купил в началото.

#3 Valeri

Valeri

    Guest

  • Участници
  • PipPipPip
  • 176 posts

Posted На 6.02.10 г. в 10:14

Като правило всички е-цигари (с малки изключения), предлагани извън Китай, са премаркирани и/или преименувани базови модели. Всеки, който може да си поръча минималното изисквано количество (според някои източници, започващо от 500-1000 комплекта), има опция да си напише марка, да си избере цвят, опаковка или комплектация. Често такива комплекти струват пъти повече, сравнени с базовите модели, като често се и рекламират като нещо уникално. Същото е и положението с е-течностите. По непотвърдени данни (но твърде вероятно да са истина) 80% от предлаганите течности по популярни online магазини се произвеждат от китайската фирма Dekang, били те поръчани или от тeхния стандартен асортимент.
този потребител вече не участва на този форум

#4 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 6.02.10 г. в 12:14

За течностите - даже за повече чух аз. Останалото не би било проблем, ако "марките" все пак оставяха базовите модели ясно обозначени, понеже така винаги ще може да допълниш комплекта и с други части (ако ще и на други "марки").

Обаче разни "създаден за българския пазар"... :rolleyes:

#5 kostedd

kostedd

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 87 posts

Posted На 6.02.10 г. в 12:52

Аз вече се набутах със същата за 50лв. от София. Но като пресметна съм на "сметка" - двете батерии ги ползвам за EVO то ми (както описах в темата за батериите за Intellicig Evo),зарядното на 220V става за Intellicig Evo(нямах), зарядното за кола става също за Intellicig Evo и за USB pass-through на другата ми цигара J118. За течноста на пълнителите - ванилия без никотин - със спринцовка изпразних пълнителите и си ароматизирах друга течност с нея. Останаха ми двата атомизатора които са пълен ужас(сякаш аз съм ги правил в мазата на тъмно).
На въпроса евтина е-цигара купена в BG - засега най изгодна ми излезе J118. Ще изчакам да отворите магазина си че трябва да копувам комплект.

#6 okocev

okocev

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 11 posts

Posted На 6.02.10 г. в 13:40

Да споделя и аз си купих 2бр такива цигари и още една в една зеленикава кутийка с вградено зарядно общо-70лв с допълнително 30 пълнителя,за първоначален опит става,но до там,батериите умират точно на 2-3 максимум 5 дни,добре че бързо дойде доставката на 801 от китай та не се върнах на аналоговите.Не се лъжете да ги купувате тези евтини буклуци.

Edited by kocev666, На 6.02.10 г. в 13:41.


#7 locoo

locoo

    Редовен посетител

  • Администратори
  • 345 posts

Posted На 12.02.10 г. в 20:38

Аз също съм в отбора на набуталите се.
Преди два дни си закупих същата "тояга" като на Валери.
Взех я на смешна цена,та поради тази причина си рекох-"що не взема да инвестирам и някой лев в резервна батерия?"
Речено-сторено.
Та,получавам си аз цигарката с резервната батерия и 20 пълнителя.
И се започва едно пафкане...точно 24 часа!
Изхабих и двете батерии и снощи ги слагам да се зареждат.
Първата не индикира по никакъв начин,че се речарджва-викам си,може би е нормално,я да изчакам.
След 2 часа я свалям,пробвам...нищо,ни пара ни дим,ни светлина.
Все пак имам втора батерия-не е болка за умиране,че тая не бачка.
Слагам резервната на зарядното,включвам я/започва да зарежда/ и си сядам на компютъра.
След 20-на минути се започва един пукот,хвърчат искри,вдига се дим,разнася се една смрад..
Горката батерийка предаде богу дух в адски мъки.
И сега си имам цигара с две неработещи батерии и един куп неизползваеми пълнители.
Силно препоръчвам-НЕ СИ КУПУВАЙТЕ евтините ментета.
Надявам се,че съм помогнал на някого и съм го предпазил от неразумна инвестиция.

Edited by locoo, На 12.02.10 г. в 20:40.

Biohazard

#8 viachy

viachy

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 30 posts

Posted На 13.02.10 г. в 13:12

По тази тема ме е страх да давам каквито и да е препоръки, защото все пак да опиташ електронна цигара за 10-20$ си е оферта...никой не казва че трябва да останеш на нея, има много различни модели.

Единствено за себе си бих казал, незнам дали щеше да има положителен ефект....опитвал съм от евтините и с тъга установявам, че хората които искат да заменят аналоговите с такива просто се мъчат...никакво удоволствие не може да се изпита от тях, та камо ли да заменят усещането от аналогова цигара на начинаещия е-потребител..

Аз се хвърлих в дълбоката вода без да му мисля много, и без да съм прочел достатъчно информация, но за късмет попаднах на М401 / Ево модела, една много добра е-цигара, която препоръчвам на новаците...все още си мисля че точно този модел е причината вече почти година да съм далече от миризливите аналогови.. :huh:
Ruyan #4 + Menthol + Cuba Cigar = Yum!

#9 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 24.02.10 г. в 00:44

Да, обаче същия модел у нас е отказал доста хора. Ей сега го виждам/чувам за себе си, как хора са опитали, но не знаели как се долива, няма кой да им каже, не им харесало и т.н.

#10 locoo

locoo

    Редовен посетител

  • Администратори
  • 345 posts

Posted На 24.02.10 г. в 01:12

как хора са опитали, но не знаели как се долива

Честно казано,да долееш течност на тази цигара си е цяло изкуство..
Пълнителите за това "чудо на китайската техническа мисъл" е без кече.
Запечатан е с някакво алуминиево фолио отгоре,което се пробива при поставяне на атомайзера.
Та това фолио трудно задържа течност когато е ново,а след като пълнителя се отдели веднъж става практически неизползваем.
Аз пробвах да напълня,ама след 2-3 дръпки половината течност се озова в устата ми и се отказах.
М/у другото и последната ми батерия за ментака си замина.
Забравих я изправена с "филтъра" нагоре и се наводнила горката. :lol:
Biohazard

#11 kostedd

kostedd

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 87 posts

Posted На 24.02.10 г. в 01:36

как хора са опитали, но не знаели как се долива

Честно казано,да долееш течност на тази цигара си е цяло изкуство..
Пълнителите за това "чудо на китайската техническа мисъл" е без кече.
Запечатан е с някакво алуминиево фолио отгоре,което се пробива при поставяне на атомайзера.
Та това фолио трудно задържа течност когато е ново,а след като пълнителя се отдели веднъж става практически неизползваем.
Аз пробвах да напълня,ама след 2-3 дръпки половината течност се озова в устата ми и се отказах.



На Оригиналнотото EVO пълнителите са с кече, а на ментака са без. Аз не бих препоръчал този модел. В началото и аз почнах с EVO и ми харесваше, доката не пробвах по сериозен модел цигара.Само излишни пари на вятъра бих казъл... Но все пак -" на вкус и на цвет таварищи нет" както казват руснаците :rolleyes:

Edited by kostedd, На 24.02.10 г. в 01:38.


#12 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 24.02.10 г. в 03:33

Тези на EVO-то са с относително голям съд за течност (съпоставен с пълнителя), който обаче не е толкова дълбок, колкото изглежда - отдолу има празно място, където да минава въздуха. Кечето в тези е доста плътно, предвид размера.

Тези на M401 (същата цигара без брандирането) са с малко по-малък, различно разположен съд, малко по-дълбоки, но по-тесни. Кечето в тях е мъничко и рехаво, но пък се пълни по-лесно.

Течовете идват от другаде - атомайзерът влиза доста навътре и никой не взема предвид, че ще влезне толкова надолу, при което всяко сипване "до ръба" води до пълна уста.

Наистина си е изкуство пълненето, спор няма.

#13 XaMaB

XaMaB

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 10 posts

Posted На 25.02.10 г. в 23:17

Знаех си, че не съм единственият който се е пробвал с този модел от DX. Ако някой случайно има работеща такава, мога да му подаря 7-8 пълнителя

#14 Valeri

Valeri

    Guest

  • Участници
  • PipPipPip
  • 176 posts

Posted На 26.02.10 г. в 00:10

Сложна работа. Трябва да намериш някого, който я е получил вчера. :lol:
този потребител вече не участва на този форум

#15 locoo

locoo

    Редовен посетител

  • Администратори
  • 345 posts

Posted На 26.02.10 г. в 00:19

Аз мога да подаря атомизатор ветеран-на 10-на дни е вече.
Все още работи в груба модификация с батерия от пурата 701 :lol:
Biohazard

#16 amji

amji

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 176 posts

Posted На 27.02.10 г. в 17:17

Здравейте
и аз си купих два такива фалшиви комплекта е-цигари,първя път да пробвам но се развали след като ми харесва и вече бях спрял обикновените. Купих втория ,след три дена падна цигарата на пода без да искам и умря !!!
В момента чакам новото зареждане на PV-bg да взема оригинален комплект, но се колебая между автоматична и ръчна батерия на DSE 901. Причина по която изтървах изгодната промоция и минах пак на обикновените и много ми е гадно.
Помагайте за батериите че,в форумите мненията не са еднакви

Edited by amji, На 28.02.10 г. в 00:01.


#17 NiOOH

NiOOH

    Silver потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPip
  • 477 posts

Posted На 27.02.10 г. в 17:35

Предимството на ръчните е, че са по-малко чувствителни на удар и не се повреждат при протичане. Като недостатък, ще ти трябва удължител за зарядното, което, макар и малък, си е допълнителен разход. Ще ти трябва и малко упражнение докато усвоиш техниката на пушене с ръчна батерия. Според мен, най-добрият начин е да натиснеш копчето около половин секунда преди да започнеш да дърпаш.
Аз ползвам главно автоматични, просто защото са по-удобни. Също така, поне на теория, използването с ръчна батерия би трябвало да скапва атомизатора малко по-бързо понеже при всяко дърпане е включен за по-дълго. За сега обаче, няма сведения да е така.

Edited by NiOOH, На 27.02.10 г. в 18:44.


#18 amji

amji

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 176 posts

Posted На 27.02.10 г. в 18:00

Благодария ти за отговора ,точно тази техника на пушене при ръчната батерия ме претеснява,може бе ще взема с автоматична батерия .

#19 NiOOH

NiOOH

    Silver потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPip
  • 477 posts

Posted На 27.02.10 г. в 18:11

Благодария ти за отговора ,точно тази техника на пушене при ръчната батерия ме претеснява,може бе ще взема с автоматична батерия .


Всъщност не е толкова сложно. Аз пуша само с автоматични батерии и ползвам ръчно passtrough около 2 часа дневно. Техниката за пушене с натискане на бутон я усвоих за около час.
Най-добре си вземи една ръчна и една автоматична и си прецени сам кое е по-добре за теб.

Edited by NiOOH, На 27.02.10 г. в 18:13.


#20 locoo

locoo

    Редовен посетител

  • Администратори
  • 345 posts

Posted На 27.02.10 г. в 18:36

Най-добре си вземи една ръчна и една автоматична и си прецени сам кое е по-добре за теб.

Подкрепям.
Трябва да пробваш и двата варианта,за да прецениш кой е по-добър за теб.
Иначе ние тук може да си говорим,но само ти можеш да решиш коя батерия ти допада повече.
Аз съм с 901-ца с ръчни батерии.
Техниката е елементарна-свикнах буквално за минути.
Предимствата и недостатъците NiOOH ти ги е обяснил много добре.
В крайна сметка-ти си решаваш.
Biohazard